
A Denon 110. évfordulója és négy különleges kiadás
A Denon idén ünnepli a 110. évfordulóját, amit négy új termékkel tesz különlegessé – AVC-A110 házimozi erősítő, PMA-A110 integrált sztereó erősítő, DCD-A110 SACD lejátszó és egy DL-A110 MC phono hangszedő bővíti a japán gyártó kínálatát.
A Denon AVC-A110 (€5500) egy 13.2 csatornás, 8K, Dolby Atmos, DTS:X Pro, IMAX Enchanced, Auro-3D funkciókkal telepakolt házimozi erősítő. 8K/60Hz felskálázást is ígér a 4K/120Hz jeltovábbítás mellett. Konzol játékosoknak Auto Low Latency Mode, Variable Refresh Rate és Quick Frame Transport került integrálásra.
A 8.2 kg trafó és teljesen alumínium kialakítás maradandó darabnak tűnik, feltéve, hogy a szolgáltatások nem változnak drasztikusan az évek során. A szokásos HEOS hálózatos rendszert természetesen itt is megkapjuk, amely AirPlay2, Spotify, Tidal, Deezer, Amazon Music HD formájában használható. Ez utóbbiak hang vezérelhetőek Amazon Alexa, Google Assistant és Apple Siri rendszereken keresztül.
A Denon PMA-A110 (€3500) sztereó erősítő a gyártó Ultra High Current topológiáját kapta meg, ami 2 x 80 Watt (8 ohm) kimenő teljesítményt ígér, 0.07% THD mellett, mindezt úgy, hogy a frekvencia tartomány egészen 100 000 Hz-ig felmegy. Igen, úgyse halljuk, tudom, de ez nem erről szól!
A DAC szekció 32bit/384kHz és DSD256 digitális jeleket támogat, amit négy darab Burr-Brown PCM1795 chip futtat. A koax, optikai és USB-B aljzatokon keresztül a Denon Ultra AL32 skálázó rendszer dolgozza fel a zenéket előzetesen.
Az integrált MM/MC phono előerősítő a hozzá tervezett DL-A110 hangszedőtől várja a jelet. A Denon DL-A110 MC szedő (€599) kézzel készül Japánban, ahogy azt a klasszikus DL-103-nál tapasztalták ki, közel 50 éve. Erről limitált információkat publikáltak, szóval majd talán a piacra kerülés után pár hónappal többet tudhatunk meg.
A negyedik új termék a Denon DCD-A110 SACD lejátszó (€3000), ami DSD és PCM 24bit/192kHz-es DVD-R/RW – DVD+R/RW lemezeket is olvas. A DA konverziót ugyancsak négy PCM1795 chip végzi, ahogy az integráltnál látjuk, de a Denon Ultra AL32 felskálázó motor két órajel társaságában végzi a munkát. A mechanikai kialakítás teljes saját fejlesztés, amit Suppress Vibration Hybrid rendszernek hívnak. A zaj és rezonancia csökkentésen extra erős, öntött alumínium tálca és vastag acél alkatrészek dolgoznak.
Mindegyik különleges kiadás “110th Anniversary” logóval van ellátva és egy tanúsítványt is kapunk mellé, amely az eredetiségét igazolja. A termékeket Japánban gyártják és várhatóan Október-November környékétől lesz elérhető világszerte.