
Teljes HiFi Szett 200 000 ft Alatt! Kanto és Pro-Ject mindenes
A teljes hifi szettet ajánló videóim népszerűek voltak és szerettem is csinálni, de az utóbbi hónapokban nem volt rá kapacitásom. Nem is nagyon jött szembe olyan kombó, ami életszerű és szívesen javaslom, viszont az Audiocentrum hívta fel a figyelmem az alábbi klassz összeállításra!
Hogyan tud egy szett olcsó maradni? Legyen használt és régi, vagy aktív a hangfal, telepakolva minden funkcióval. Itt az utóbbiról van szó, amihez cirka 200 000 ft-ért cserébe még egy Pro-Ject Debut Carbon 2M-Red lemezjátszót is kapunk. Az elektronika, funkcionalitás és hangfal részét a Kanto YU4 példánya biztosítja, ami már ismerős lehet koncepció szempontjából a YU6 és TUK tesztemből.
Kanto YU4 aktív hangfal
A Kanto kisebb példánya a YU4, ami funkcionalitás szempontjából majdnem azonos, mint a két nagyobbik verzió. Bluetooth 4.0 Qualcomm aptX, phono előerősítő, optikai bemenetek, mélysugárzó kimenet és kevlár membrán teszi a hangfalat kiemelkedő ár-érték arányú termékké. Az aktív rendszerek kötöttsége az egyetlen hátránya, ami azt jelenti, hogy ezt utólag fejleszteni maximum mélysugárzóval lehet, ami azért egy dögösebb élményt adhat nagyobb terekben.
A kompakt mérete adja magát, hogy polcra vagy komódra helyezzük, de állványokkal szélesebbre húzva szebb teret és szeparációt tapasztalhatunk. Előbbi esetén rezgéscsillapító alátéteket javaslok alá, mert a mélyek pontosabbak és a közepek tisztábbak lesznek. A tesztelést szándékosan átlagosnak mondható helyzetben végeztem, ami az egy felületre helyezett készülékeket jelenti. Ha mélyben erősebb zenéket hallgatunk, akkor a rezonanciák visszajutnak a hangszedőig, ami hallható minőségben ront az összképen.
A Kanto YU4 hangja méretéből fakadóan nem lesz falremegtető, de még így is meglepő mélyeket produkál. Könnyű és elektronikus zenéken, pláne falhoz tolva szerintem bármely átlag méretű nappaliba hatásos élményt nyújt, de ha további, mellkascsapkodó mélyekre vágysz, akkor a külön mélysugárzó még mindig egy lehetőség. A középtartomány enyhén melegen és testesen szól. Énekhangok füstösebb tonalitással jönnek elő a térből és nem nevezhető túl erőszakosnak vagy közvetlennek. A Kanto szerintem a könnyen hallgathatóságra hajtott és szép egyensúllyal el is érte azt.
A magas szekció kissé izgatott és fényes, ami a közepeknél tapasztalt stílust feljebb emeli, hogy egy jól értelmezhető és szélesebb prezentációt kapjunk. A hangfalak diszperziója kifejezetten jó, ami azt jelenti, hogy a szoba bármely pontjából érzékelhető a zene tere és atmoszférája. Nem vész el a hatás, ha nem előtte ülsz, de természetesen kritikus hallgatáshoz érdemes beülni velük szembe.
A Kanto YU4 hangminősége nem a hifi és high-end világot képviseli, de az ára sem ezt ígéri. Kompakt, mindenes és hatásos hangja az átlag nappalis tv, film, videójáték helyzetekre egy szuper lehetőség azoknak, akik nem kívánnak horror összegeket elkölteni. A baráti társaságom 99%-a teljes mértékben boldog lenne egy ilyennel szerintem.
Pro-Ject Debut Carbon DC 2M-Red lemezjátszó
A két termék közül ez a kakukktojás, mivel az itt tapasztalt tartalék magasabb árfekvésű rendszerekben is alkalmazható. Kialakítása kifogástalan, pláne ha az árát nézzük. A gyártó célja, hogy a konkurens cégeket minden árfekvésben verjen, ha építési minőségről és anyaghasználatról van szó. Egy anyagból öntött alumínium és szénszál hangkar, DC táp, szíjhajtás, alumínium tányér, cserélhető RCA phono kábel, tartozék Connect it E összekötő kábel és vastag MDF alapzat.
Az Ortofon 2M-Red hangszedő sem a teljesen belépő kategóriát képviseli, tehát ha végül komolyabb erősítőt és hangfalat vásárolunk, változatlanul jó forrás lehet a Debut Carbon ezzel a szedővel. A 2M-Red hangja nem kifejezetten nagy felbontású és ultra-analitikus, ami az olcsóbbnak nevezhető lemezjátszóknál erény, hiszen nem lesz fárasztó. Egyenes és kötetlen hangot kapunk, ami nem billenti el az egyensúlyt egyértelmű irányzatba. Régi és új lemezeknek szép alapot nyújt és megteremti a klasszikus hallgatási élményt bármely stíluson.
A komolyabb szedők hatásosabban bontják szét elemeire a lemezekben rejlő tartalékot, ami még nekem, egy tapasztaltabb fülű embernek sem mindig kedves élmény, pláne ha nyugodt esti zenehallgatásra vágynék. A piros Ortofon szedővel egy arany középutat kapunk a lemezjátszózás világába, ami már megadja a hangulat és minőségbéli élményt, kellő dinamikával és részletekkel. Természetesen cserélhető más hangszedőkre, szóval a fejlesztés lehetősége adott.
Bluehorizon Record Mat lemezalátét
Jelenleg nem jut eszembe semmi alternatív 200 000 ft körül, ha új terméket és lemezjátszót szeretne az ember, pláne ilyen minőségben. Ha nem kívánsz beleesni a hifi világ labirintusába, csak egy klassz és élvezetes hangot keresel a nappalidba, akkor érdemes meghallgatni, hogy mit is nyújt ez a kombó.
Forgalmazó – Audiocentrum.hu
Bővebben a videóban: